Тема : « Безпечний Інтернет»
Мета:
ü дослідити позитивні і
негативні наслідки Інтернету;
ü засвоїти правила
безпечної роботи в Інтернеті;
ü розвивати логіку,
кмітливість;
ü сприяти обізнаності учнів
про небезпеки, які існують в Інтернеті та про шляхи їх подолання;
Обладнання: Соціальні ролики про безпечний
Інтернет, аркуш ватману,ПК, екран, мультимедійний проектор, канцелярські
скріпочки, 10 золотих правил безпеки в Інтернеті для дітей , оформлені у
вигляді пелюсток квітки.
Хід заняття
I . Організаційний момент.
II. Виховний захід.
Учень .- Інтернет. Що це?
Хлопчик Інтернет. Я – всесвітня мережа, яка складається з мільйонів
комп’ютерів у різних куточках земної кулі, поєднаних між собою. Кожен комп’ютер
у цій мережі має свою адресу, за якою його можна знаходити. А походжу я від
англійського International Network, що означаю «міжнародна
мережа».
Учень. Останні роки це слово щільно увійшло в наше життя. Це
цікавий та захоплюючий світ, який дозволяє тобі дізнаватись про світ цікавого,
спілкуватись з людьми в різних кінцях світу не виходячи з власної кімнати,
грати в цікаві ігри та ділитись з іншими своїми думками та захопленнями. Сучасна
людина не уявляє собі життя без Інтернету.
Учень. Коли ми потрапляємо до
Всесвітньої мережі, ми потрапляємо у світ, де нас оточують люди: хороші та
погані, добрі та злі, розумні та не дуже; інформаційні потоки: корисні та
шкідливі; новини, музика; фільми і ще багато різної інформації. Ми свідомо здійснюємо пошук серед усього
цього розмаїття. Інтернет є дуже широким джерелом інформації, іншими словами,
інформаційним простором, у якому, як і в реальному житті, є позитивні та
негативні сторони.
Учень. З дитинства ми знайомимося з Правилами дорожнього руху,
Правилами поводження з газом, Правилами з пожежної безпеки, і ми спокійно
реагуємо на них і виконуємо, бо знаємо, що це життєво необхідно. На будь-якому
підприємстві, дорослі знають і дотримуються правил, щоб працювати безпечно, щоб
ніщо не загрожувало не тільки їх життю, але і моральній та духовній рівновазі.
Учень. А чи існують правила,
яких ми маємо дотримуватись працюючи в Інтернеті? Що нам потрібно знати і чого
дотримуватися, щоб залишитися здоровою людиною з усіх боків.
Учень. На сьогодні в Україні
проблема безпеки дітей в Інтернеті постала особливо гостро. Аудиторія
користувачів всесвітньої мережі дедалі розширюється, і її переважну частину
становлять діти та підлітки, які не усвідомлюють повністю загроз, що можуть
чекати у віртуальному просторі.
Учень. Саме тому сьогоднішнє
наше заняття ми присвятимо темі «Безпечний Інтернет». Спробуємо дослідити позитивні і негативні наслідки Інтернету,
сформулювати та засвоїти правила безпечної роботи в Інтернеті.
III. Перегляд відео. Соціальний ролик про безпечний
Інтернет. Або перегляд плакату «Безпечний Інтернет».
Обговорення
відео
IV. Інтерактивна гра «Казка про Скіпочку».
На початку гри кожному з учасників
видається канцелярська скріпка (бажано, кольорова).
Слова вчителя:
- Я пропоную до Вашої уваги казку про дівчинку
Скріпочку, таку ж, як і у Вас в руках. Скріпочка дуже товариська і весела.
Тато. – Сьогодні в донечки Скріпочки День народження.
Ми подаруємо їй комп’ютер.
Мама. – Та підключимо до мережі Інтернет, тепер у неї
з’явиться більше можливостей для
спілкування.
Мама. Донечко, Скіпочко
З Днем
народження тебе вітаємо.
Тато. Здоров’я крепкого бажаємо
Щоб навчалася на відмінно.
Скріпочка. - Дякую! Любі
мої! (сідає за стіл з компютером)
-
Ось тепер я знайду багато
друзів.
Буду листуватися з ними.
-
Так , так, так,……
-
Зайду в контакт…
-
Відразу отримала цікаве
повідомлення від незнайомого хлопця. – Ой, яке фото! Ой, який красень!
Перша зупинка.
Вчитель. – А зараз
діти візьміть в руки скріпочку і зробіть посмішку. Хто виконав завдання,
покладе скріпочку на край парти.
-
А далі
послухаємо, що трапилося зі скріпочкою.
Учень. - Спілкуючись «в контакті» з
друзями, вона отримала цікаве повідомлення від незнайомого хлопця, який
незабаром запропонував їй дружбу. З кожним днем спілкування Скріпочка розуміла,
що в них багато спільного, та й за віком хлопець був лише на один рік старше за
неї.
Учень. На фото, яке вона отримала, він
був дивовижно гарним і добрим хлопцем, тому у Скріпочки не виникло сумнівів
щодо зустрічі з ним. Але говорите про це батькам дівчинка не стала, адже
думала, що повернеться додому раніше, ніж вони прийдуть з роботи.
Скріпочка уявляла, що її новий друг прийде на
зустріч з гарними квітами.
Друга зупинка.
Вчитель. – Зараз ми поділимося
на три групи. Кожний з вас візьме свою скіпочку і зробить з неї пелюсточку, а
потім їх об’єднаємо, щоб утворилася квіточка.
-
В нас отрималося три квіточки для скріпочки.
Адже вона так мріє про квіти.
Учень. - Коли ж дівчинка прийшла на
призначене місце зустрічі, там було темно і безлюдно, проте це її зовсім не
турбувало, адже її новий знайомий хотів, щоб їм ніхто не заважав.
Скріпочка. - Та де ж він?- Скільки ж я його
буду чекати. Зараз зателефоную.(набирає номер на телефоні)
-
Чомусь не відповідає…
Учень. - Пройшов деякий час і,
раптом перед Скріпочкою з’явився
неохайно вдягнений дорослий чоловік. Як з’ясувалося - це був той, хто
видавав себе в Інтернеті за чемного і доброго
хлопця.
( вибігає хлопчик, який грає роль бандита)
Бандит - Дівчинко – Скіпочко, ану
віддай телефон !!! (зриває сумку і телефон і погрожує)
-
Якщо комусь скажеш, то приб’ю !!!
Вчитель . Чоловік відібрав сумку
і мобільний телефон. почав погрожувати. Дівчинка дуже злякалась, вирвалась з
ціпких рук бандита та втекла додому. Ця історія дуже вразила Скріпочку. Вона
хотіла забути про те, що сталося і повернути все на свої місця.
Третя
зупинка.
Вчитель. - А тепер візьміть
кожний свою скріпочку і попробуйте повернути її в початкову форму.
- У вас вийшло? Ось і у Сріпочки не вийшло.
Як ви
гадаєте, де допустила помилку Скріпочка?
Що було
необхідно зробити інакше?
Хлопчик Інтернет. ПАМ’ЯТАЙТЕ:
-
Якщо хтось незнайомий запропонує Вам дружбу в Інтернеті,
згадайте казку про маленьку Скріпочку та дотримайтесь цих правил:
Не вірте тим даним і фотографіям, які Вам
надсилають;
Погоджуйтесь на зустріч лише вдень та в людному
місці;
Повідомте батькам про зустріч або візьміть їх з
собою.
Вчитель. ПАМ’ЯТАЙТЕ:
те саме може статися з вашою інформацією у мережі Інтернет.
V. Засвоєння правил безпечної роботи в Інтернеті.
На дошку заздалегідь закріплена серединка квітки.
На столі лежать пелюстки, на яких з іншого боку записані правила безпечної
роботи в Інтернеті. Учні, по черзі беруть пелюстку, озвучують правило і прикріплюють її на дошку до
серцевинки.
VI. Заключне слово вчителя.
-
Наше життя вирує все швидше та швидше. Інтернет уже зараз
став невід’ємною його частиною. Цілком
ймовірно, що у найближчому майбутньому Всесвітня мережа повністю замінить усі
інші засоби зв’язку. То ж давайте зупинимось на мить і замислимось, чи дійсно ми хочемо провести усе
життя у віртуальному світі? Бачити аватарки – замість живих облич, смайлики –
замість живих посмішок. В решті решт на
що витрачати власний час - це вільний вибір кожного.
-
Але пам’ятайте, що
Інтернет - це лише інструмент, яким Ви користуєтесь, щоб отримати відповіді на
свої питання. Вчіться користуватись Інтернетом із розумом.
Комментариев нет:
Отправить комментарий